Home / Diyarbakır Son Dakika Haberleri / 22 Okulun Sıra ve Masaları Yenilendi

22 Okulun Sıra ve Masaları Yenilendi

Diyarbakır Son Dakika Haberleri – Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde 22 okulun sıra ve masaları yenilendi! Detaylar haberin devamında…

Alınan bilgilere göre Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesindeki 22 okulun sıra ve masaları belediye tarafından yenilendi.

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesindeki 22 okulun sıra ve masaları, daha kaliteli bir eğitim için belediye tarafından yenilendi.

Kayapınar Belediyesi, eğitime destek için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde yer alan 22 okuldaki, toplamda bin 400 sıra ve masayı onardı.

Eğitim-öğretim sezonu öncesi ilçedeki 84 okula, 10 bin litre yağlı boya ve 17 bin litre dış cephe boyası desteği sunan belediye, yapılan son çalışmayla eğitime yönelik desteklerini sürdürdü.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Arif Karaman, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocukların daha iyi şartlarda eğitim görmeleri için çalıştıklarını ifade etti.

Okul sıralarını yenileyerek öğrenciler için daha konforlu hale getirdiklerini aktaran Karaman, Neredeyse kullanılmaz haldeki çoğu öğrenci sıraları tamir edildi, eksiklikleri giderildi. Tamir edilen sıraların yeni sıralardan hiçbir farkı yok. Evlatlarımız da sağlıklı ortamlarda, kendilerine sunulan imkanları en iyi şekilde değerlendirip eğitimlerini sürdürecekler. Bu çalışmalarda emeği geçenlere teşekkürlerimi iletiyorum. İhtiyaç duyulduğu takdirde benzer desteği ilçe genelindeki bütün okullarımız için vereceğiz, dedi.

Okul müdürleri, desteklerinden ötürü Karaman’a teşekkür etti.

About iga

Check Also

Azranın Katili İntihar Etti

Diyarbakır Son Dakika Haberleri – Azra’nın katili tutuklu olduğu cezaevinde intihar etti! Azra’nın annesi, kızına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.