Home / Diyarbakır Son Dakika Haberleri / 4500 Öğrenci Gez Gör Etkinliklerinde

4500 Öğrenci Gez Gör Etkinliklerinde

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki bilgi evi ve akademi liselerde öğrenim gören 4500 öğrenci “Gez – Gör” etkinliğiyle kentin tarihi yerlerini gördü.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı bilgievi ve akademi liselerde ücretsiz olarak öğrenim gören öğrenciler, temel derslerin yanı sıra sosyal etkinliklerden de faydalanıyor.

Yaz mevsimi boyunca kent merkezi ve kırsalda yaşayan öğrenciler için Diyarbakır’ın tarihi ve turistik yerlerini tanımak amacıyla “Gez – Gör” etkinlikleri düzenlendi.

Etkinliklere merkez, Selahaddin Eyyubi, Hani Gürbüz ve Bismil Prof. Dr. Aziz Sancar bilgi evlerinin yanı sıra Sur, Şehit Ali Gaffar Okkan, Dicle, Bismil Ahmedi Hani, Silvan El-Cezeri ve Hani Hatuniye Akademi Lise öğrencileri katılım gösterdiler.

Öğrenciler, etkinlikler kapsamında Suriçi, müzeler, camiler, Bakırcılar Çarşısı, Dört Ayaklı Minare, kütüphaneler, sergiler, Keçi Burcu, On Gözlü Köprü ve Gazi Köşkü’nü görme imkanı buldular.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Dicle Üniversitesi Kampüs Alanları, Tekno-Kent, Geri Dönüşüm tesisleri ve mesleki tanıtım gezileri ile öğrenciler yaşadıkları şehri daha yakından tanıma fırsatı buldu.

Şu ana kadar kent merkezi ve kırsalda yaşayan 4500 öğrenci, etkinliklerden faydalandı.

2022 – 2023 eğitim – öğretim yılında gerçekleştirilecek olan etkinliklerden 13 bin 500 öğrencinin faydalanması hedefleniyor.

About iga

Check Also

Azranın Katili İntihar Etti

Diyarbakır Son Dakika Haberleri – Azra’nın katili tutuklu olduğu cezaevinde intihar etti! Azra’nın annesi, kızına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.