Home / Diyarbakır Son Dakika Haberleri / 1 Buçuk Milyonla Kayıplara Karıştı

1 Buçuk Milyonla Kayıplara Karıştı

Diyarbakır Son Dakika Haberleri –  7 Ay Önce Başladığı İşte Güven Kazanıp 1 Buçuk Milyon TL ile Kayıplara Karıştı!

Diyarbakır’da, gezi turu şirketinin muhasebe biriminde 7 ay önce işe başlayan ve patronunun güvenini kazandıktan sonra banka hesaplarındaki işlem yetkisiyle şifrelerini alan 43 yaşındaki N.A., yakınlarının hesabına 1,5 milyon TL geçirerek kaçtı. Savcılığa suç duyurusunda bulunan 34 yaşındaki şirket sahibi Murat Gezer, Sabah temizlikçi şirketteyken gelmiş. Parayı babasının hesabına, babasının hesabından da eniştesinin hesabına gönderip kayıplara karışmış. Öğrendiğime göre kız arkadaşının arkadaşlarını bile dolandırmış, dedi.
Diyarbakır’da yaklaşık 1 sene önce gezide tanıştığı tur şirketi sahibi Murat Gezer ile samimiyet kuran ve sonrasında işe ihtiyacı olduğunu belirterek, 7 ay önce muhasebe biriminde çalışmaya başlayan N.A., patronunun güvenini kazanıp banka hesaplarında işlem yapma yetkisi aldı. Şirketin banka kartlarının şifrelerini de alan N.A., iddiaya göre 30 Eylül 2022 Cuma günü şirketin bankadaki 1,5 milyon TL’sini yakınlarının hesabına geçirdikten sonra kaçtı. Murat Gezer’in, hakkında suç duyurusunda bulunduğu N.A.’nın, en son 30 Eylül’de işe geldiği ve masasındaki not defteri ile telefonunda işlem yaptıktan sonra iş yerinden biriyle konuşup ardından çıktığı anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.

ŞİFRELERİMİZİ HESAP KARTLARIMIZI ONA EMANET ETTİK

N.A. hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirten Murat Gezer, 7 ay önce işe ihtiyacı olduğunu ve annesinin çok hasta olduğunu söyledi. Babasının durumunun da iyi olmadığını ve tek erkek evlat olduğunu belirterek ailesine bakmakla yükümlü olduğunu söyledi. Onu işe aldık, denedik, bir süre takibini yaptık. Çok güvenilir, bütün işini takip eden, mesai saatlerinden daha fazla çalışan ve hatta mesai saatinden fazla çalışmasına rağmen fazladan para kabul etmeyen biriydi. Kurulan güven üzerine şirket hesaplarımızı, şifreleri, hesap kartlarımızı hepsini ona emanet ettik. İş açısından yoğun bir sezon geçirdik. 30 Eylül sabahı saat 08.00’da temizlikçi şirketteyken gelmiş, parayı babasının hesabına, oradan da eniştesinin hesabına aktarıp kayıplara karışmış. Kaç gündür ortalarda yok. Kendisinin telefonlarına ulaşamadığımız için ailesine ulaştık. Ailesi de onları tehdit ettiğimiz ve can güvenliklerinin olmadığı gerekçesiyle savcılığa başvurmuş. Yani bizi ailecek dolandırdılar, dedi.

 

About iga

Check Also

Azranın Katili İntihar Etti

Diyarbakır Son Dakika Haberleri – Azra’nın katili tutuklu olduğu cezaevinde intihar etti! Azra’nın annesi, kızına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.