Home / Diyarbakır Son Dakika Haberleri / Dersin Heyecanını Papi ile Yendiler

Dersin Heyecanını Papi ile Yendiler

Diyarbakır Son Dakika Haberleri – Öğrenciler, ilk dersin heyecanını öğretmenlerinin papağanı Papi ile yendiler!

Diyarbakır’daki Hantepe Eğitim Şehitleri İlkokulu’nda yeni eğitim – öğretim yılının ilk gününde öğrenciler, öğretmenlerinin sınıfa getirdiği “Papi” isimli papağanı çok sevdiler.

Diyarbakır’daki bir ilkokulda öğrenciler, yeni eğitim – öğretim yılının ilk gününde öğretmenlerinin sınıfa getirdiği “Papi” isimli papağan ile keyifli anlar yaşadı.

Merkez Kayapınar ilçesindeki Hantepe Eğitim Şehitleri İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olarak görev yapan Özay Durap, geçen yıl yavru iken sahiplendiği ve “Papi” ismini verdiği papağanını okula getirerek öğrencilerine sürpriz yaptı.

Öğrenciler de ilk ders gününün heyecanını “Papi” ile zaman geçirerek yendi. “Papi”yi seven öğrenciler, keyifli vakit geçirdiler.

Okul müdürü Zülfü Özkan, 2 bin 375 öğrenci ve 76 öğretmenle dersbaşı yaptıklarını ifade etti.

Çocukların okulu çok özlediklerini anlatan Zülfü Özkan; Çocukların cıvıltısıyla birlikte okulumuzu açtık. “Papi” isimli papağanımız da bugün okula başladı. Okulun ilk günü vesilesiyle hayvan sevgisinde farkındalık yaratmak için çalışma yürüttük. Papi’yi de sınıfa getirmemizden hem çocuklar hem de “Papi” mutlu oldu. Bu şekilde hayvan sevgisi hususunda farkındalık oluşturduk, dedi.

Papi’yi Bazı Günler Okula Getireceğim

Sınıf öğretmeni Özay Durap ise Papi’yi geçen yıl da sınıfa getirdiğini ve yaz tatili araya girince öğrencilerinin onu çok özlediğini söyledi.

Amacının öğrencilerine hayvan sevgisini aşılamak olduğunu belirten Özay Durap; Çocuklar Papi’yi çok seviyor. Papi de kendisiyle konuşulmasını çok seviyor. Dersin en heyecanlı yerinde, adını söylüyor, “merhaba” ve “babay” diyor, sürekli konuşuyor. Papi’yi bazı günlerde okula getireceğim, dedi.

Öğrenciler de sınıfta bir papağan görünce çok şaşırdıklarını ve mutlu olduklarını aktardılar.

About iga

Check Also

1 Buçuk Milyonla Kayıplara Karıştı

Diyarbakır Son Dakika Haberleri –  7 Ay Önce Başladığı İşte Güven Kazanıp 1 Buçuk Milyon …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.