Home / Diyarbakır Son Dakika Haberleri / Diyarbakır Eğitim Haberleri

Diyarbakır Eğitim Haberleri

Diyarbakır Eğitim Haberleri – Diyarbakırlı Öğrencinin Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda Yabancı Dil Başarısı!

17 yaşındaki öğrenci Hayrünnisa Azbay, geçtiğimiz günlerde sonuçları ÖSYM tarafından açıklanan 2022 yılı YKS Dil Sınavı’nda 80 sorudan 77’sini doğru cevaplayarak önemli bir başarıya imza attı. İlk hedefinin Marmara Üniversitesi’ne gitmek olduğunu söyleyen başarılı öğrencinin başarısı, eğitim gördüğü Ahmedi Hani Anadolu Lisesi ve hazırlık kursu görmekte olduğu Özel Diyarbakır İngilizce Kültür Dil Kursu’nda sevinç ile karşılandı.

2022 yılı YKS sonuçları belli olurken, Diyarbakırlı öğrencilerin bu seneki yüksek başarıları ilde sevinç ile karşılandı. Son zamanlarda yabancı dil bölümlerine olan yoğun ilgi dikkat çekerken, öğrencilerin tercihlerinde de ciddi bir yükseliş yaşanıyor. Başarı gösteren öğrencilerden biri de 17 yaşındaki Hayrünnisa Azbay oldu. Senelerdir hayalini kurduğu üniversite yabancı dil bölümü için haziran ayında yapılan sınava girerek emeklerinin karşılığını almak üzere ter döken Hayrünnisa Azbay, 80 sorudan 77’sini doğru cevaplayarak dil alanında önemli bir başarıya imza attı. YKS Dil branşında 460 puan alan başarılı öğrenci Hayrünnisa Azbay, ilk 7 bin 500’lük dilimin içine girme başarısını göstererek, Türkiye’nin bu alanda başarılı ve önde gelen üniversitelerine tercih yapma hakkı kazandı.

Diyarbakır adına elde etmiş olduğu başarıdan ötürü çok mutlu olduğunu belirten başarılı öğrenci Hayrünnisa Azbay, örgün eğitim gördüğü Diyarbakır Ahmedi Hani Anadolu Lisesi ve hazırlık sürecini geçirmiş olduğu Özel Diyarbakır İngilizce Kültür Dil Kursu’ndaki öğretmenlerinin bu başarıda en önemli pay sahipleri olduklarını ifade etti.

BAŞARILI ÖĞRENCİNİN HEDEFİ DİL ALANINDA YENİ NESİLLERE ÖNCÜ OLMAK

Öncelikli hedefinin iyi bir üniversitede okuyarak Diyarbakır’a ve ülkeye faydalı bir birey olmak olduğunu ifade eden Hayrünnisa Azbay, TYT’de istediği başarıya ulaştı ancak onun asıl hedefi, dil sınavında başarılı olmaktı ve hedefine ulaştı. Sınava giren ve eme harcayan tüm arkadaşlarını tebrik eden başarılı öğrenci, ilkokuldan bu yana yabancı dil branşında başarılı olma hayali kurduğunu, daha hedeflerinin başında olduğunu belirtti ve bu alandaki başarıları ile kendisinden sonra gelecek olan nesillere öncü ve ilham kaynağı olmak istediğini vurguladı.

About iga

Check Also

1 Buçuk Milyonla Kayıplara Karıştı

Diyarbakır Son Dakika Haberleri –  7 Ay Önce Başladığı İşte Güven Kazanıp 1 Buçuk Milyon …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.