Home / Diyarbakır Son Dakika Haberleri / Diyarbakır Hava Durumu Haberleri

Diyarbakır Hava Durumu Haberleri

Diyarbakır’da termometreler, gölgede 40 derece sıcaklık gösterdi! Diyarbakırlı vatandaşlar “Termometreler mi bozuldu?” tarzı cümleler ile isyanın eşiğine geldiler.

Diyarbakır’da termometreler, hava sıcaklığını 40 derecenin üzerinde gösterince sıcaktan asfalt buharlaştı, çocuklar “Havuza girmek yasaktır!” şeklinde uyarıda bulunan tabelayı umursamayıp kendilerini tehlikeye atarak Anzele Parkı’ndaki havuza girdiler.

Diyarbakır’da yaz aylarının kapıyı çalması ile birlikte termometreler, gölgede 40 derecenin üzerinde sıcaklık göstermeye başlayınca, yakıcı ve kavurucu sıcaklar vatandaşları bunalttı.

Diyarbakır ilinin Sur ilçesinin caddelerinde asfaltlar, aşırı sıcaklıktan ötürü buharlaşınca sıcak havadan nasibini alan çocuklar, hem kendilerini serinletmek hem de keyifli vakit geçirmek amacı ile Anzele Parkı’ndaki havuza girdi, aileleri ise çocuklarını izlerken çareyi, gölgeliklerde serinlemekte buldu.

Girmenin tehlikeli olduğu havuzda “Havuza girmek yasaktır!” yazılı uyarı tabelasını dikkate almayıp suya atladığı görülen çocuklar, havuzdan çıktıktan sonra beton zemine uzanıp güneşlenmenin keyfini çıkardı.

Süs havuzuna girenlerden biri olan Ferhat Oral, bunaltıcı sıcaktan ötürü Anzele Parkı’ndaki suya girerek serinlediğini, yasak olmasına rağmen sıcağa dayanamayıp girdiğini belirtti. Yine suya girenlerden biri olan Cömert Güzeli de benzer açıklamada bulundu.

About iga

Check Also

1 Buçuk Milyonla Kayıplara Karıştı

Diyarbakır Son Dakika Haberleri –  7 Ay Önce Başladığı İşte Güven Kazanıp 1 Buçuk Milyon …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.