Home / Diyarbakır Son Dakika Haberleri / Diyarbakır Sağlık Haberleri

Diyarbakır Sağlık Haberleri

Diyarbakır Son Dakika Haberleri / Diyarbakır Sağlık Haberleri – Diyarbakır’da “Beyaz Bayrak” uygulaması yaygınlaştırılıyor!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yerli ve yabancı turistler başta olmak üzere tüketicilerin sağlıklı gıdaya erişimini sağlamak amacı ile “Beyaz Bayrak” adı verilen uygulamayı yaygınlaştırıyor. “Beyaz Bayrak” adı verilen bu uygulamayı yaygınlaştırmak için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, uygulamayı esnafa tanıtıyor.

Büyükşehir Belediyesi, Yaratıcı Şehirler Ağı Gastronomi alanında ulusal listeye alınan Diyarbakır’da şehrin marka değerinin korunması için ve ayrıca tüketici sağlığını dikkate alarak gıda kalitesini ve gıda güvenliğini sağlayan “Beyaz Bayrak” adı verilen uygulamayı yaygınlaştırmak için çalışmalarına devam ediyor.

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Gıda Kontrol ekipleri, kent genelinde yaptığı çalışmalar ile işyerlerine “Beyaz Bayrak” adı verilen uygulama hakkında işletme sahibi esnafları bilgilendiriyor.

Hijyen açısından, fiziki ve teknik açıdan yaklaşık 50 kriteri uygulaması istenen işletmeler arasından,  denetimlerin ardından kriterleri yerine getiren firmalar, “Beyaz Bayrak”  almaya hak kazanıyor.

Şu ana kadar kentte 174 adet işyerine 3 yıldızlı, 2 yıldızlı ve 1 yıldızlı bayraklar veren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, projeyi kent genelinde daha çok işyerinde yaygınlaştırmak için çalışmalarına devam ediyor.

About iga

Check Also

1 Buçuk Milyonla Kayıplara Karıştı

Diyarbakır Son Dakika Haberleri –  7 Ay Önce Başladığı İşte Güven Kazanıp 1 Buçuk Milyon …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.