Home / Diyarbakır Son Dakika Haberleri / En Son Diyarbakır Haberleri

En Son Diyarbakır Haberleri

En Son Diyarbakır Haberleri – Halıcıdan örnek hareket! Temizlik için gönderilen halının içinde bulduğu 112 bin TL’yi sahibine teslim etti.

Diyarbakır’da bir halıcı, temizlik için gönderilen halının içinde 6 bin 600 dolar para buldu. 6 bin 600 doların Türk lirası olarak değeri, 112 bin lira ediyor. Parayı, sahibi olan aileye teslim eden halıcı, vatandaşlardan büyük takdir toplarken, paranın sahibi olan aile de bu duyarlı davranışından ötürü halıcıya minnettar olduğunu belirtti. Öğrenilene göre aile, parayı ev almak için biriktiriyormuş.

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde eşi Ayfer Ayana ile birlikte halı yıkama işleri yapan Osman Ayana, geçtiğimiz günlerde yıkamak için topladığı halılar arasında kur değeri yaklaşık 112 bin TL değerinde olan 6 bin 600 dolar para buldu. Sahibini tespit etmek için aramaya koyulan duyarlı halıcı, paranın Murat A. isimli müşterisine ait olduğunu tespit etti ve parayı Murat A. isimli sahibine iade etti.

“BOŞALTIM YAPARKEN BULDUM”

12 yıldır halı yıkamacılık işleri yapan 60 yaşındaki Osman Ayana, haram yememek için yıllardır çabaladığını ifade etti. Mutlu olduğunu aktaran Osman Ayana, “Cumartesi günü halıları toparladım, pazar günü boşaltım yaparken halının içerisinde 66 adet 100 dolarlık banknot buldum.”.

“KENDİNE EV ALMAK İÇİN BİRİKTİRMİŞ”

“Bu sabah dolarların sahibi arayarak paranın miktarını söyledi. Ben de doğrulatınca teslim ettim, alıp gittiler. Korkmuşlardı, çok teşekkür ettiler. Bu yaşıma kadar kimsenin parasını yemedim, bu yüzden paralarını iade ettim. 112 bin TL değerinde 6 bin 600 dolar para vardı. Kendine ev almak için biriktirmiş” dedi.

About iga

Check Also

1 Buçuk Milyonla Kayıplara Karıştı

Diyarbakır Son Dakika Haberleri –  7 Ay Önce Başladığı İşte Güven Kazanıp 1 Buçuk Milyon …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.